Tapetowanie – ciekawostki

Istnieje kilka istotnych kwestii, o których należy pamiętać w trakcie nakładania tapet. My przypominamy o tych najistotniejszych w celu uniknięcia błędów i problemów. Jedną z najważniejszych uwag, o których należy pamiętać jest fakt, że gdy rozpoczynamy tapetowanie w danym pomieszczeniu to pamiętamy, że po przyklejeniu trzeciego pasa tapety musimy sprawdzić powstały efekt. W momencie, gdy prowadzimy dalsze prace producent tapety uznaje, że akceptujemy jakość danego produktu. Jeżeli chcemy skorzystać z możliwości zwrotu towaru, który nie spełnia naszych oczekiwań musimy pamiętać o tej uwadze.

Zawsze nakładając tapety pamiętajmy o naddatkach, dzięki którym będziemy mogli zniwelować wszelkiego rodzaju nierówności występujące w pomieszczeniach. Chcąc odciąć nadmiar tapety najlepiej jest to robić przy pomocy dłuższej metalowej szpachli, którą dociskamy pas w miejscu cięcia dzięki czemu możemy prowadzić nóż po krawędzi szpachli. Korzystając z noży tapicerskich warto jest często zmieniać ostrze tak, by za każdym razem było ono ostre. W momencie, gdy tępym ostrzem będziemy odcinać pas tapety może ona zostać uszkodzona.

Gdy wycinane będą otwory na gniazdka lub też wyłączniki elektryczne koniecznie wcześniej należy ścignąć ich obudowę. W celu zabezpieczenia się najlepiej w tym momencie wyłączyć prąd. Nożyczkami nacinamy tapetę w miejscu gniazdka. Odcinamy mniejszy otwór, który później możemy powiększyć. Najlepiej, by był on wielkości puszki dzięki czemu obudowa później zasłoni nierówności itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *