facebook

Wydrukujemy dla Ciebie plakaty na ścianę, fototapety, obrazy i naklejki

Bardzo ważne przed przystąpieniem do naklejania fototapety jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Musi być ono czyste, suche, bez ubytków, (jeśli takowe występują, należy je uzupełnić i wyrównać). W przypadku, gdy fototapetę zamierzamy nakleić na świeżo malowana ścianę, musimy pamiętać, ze musza minąć min. 2 tyg. od malowania i dopiero możemy naklejać tapetę. Pamiętajmy także, by usunąć ewentualne listwy przypodłogowe, gwoździe, gniazdka i wtyczki elektryczne.

Ważne! Wskazane jest, by dla ułatwienia naklejania dużych brytów lub fototapety składającej sie z kilku kawałków wykonywały to 2 osoby.
Przy wyborze odpowiedniej fototapety do sypialni warto dobrać najlepszy wzór z naszej bogatej oferty.
Instrukcja naklejania fototapety samoprzylepnej na sucho (na ściany, ścianki typu karton gips, gładzie, itp.) •Jak naklejać fototapetę?
1. Po otrzymaniu przesyłki należy ja rozłożyć na czystej powierzchni, by sprawdzić zgodność brytów z zamówionym wzorem, a także celem sprawdzenie czy nie ma wad fabrycznych na zamówionym materiale.
2. Fototapetę - o ile składa sie z kilku kawałków - powinniśmy zawsze kleić od góry i od lewej strony. Jeśli jest to mały kawałek, to łatwo jesteśmy w stanie określić czy będzie on naklejony prosto i zgodnie z naszym planem
3. Należy przyłożyć bryt nr 1 do podłoża, sprawdzić poziomnica czy jest równo i leciutko obrysować ołówkiem górna krawędź i lewa boczna.
4. Następnie odlepiamy 20-30cm fototapety, papier podkładowy zwijamy pod spód.
5. Przykładamy folię równo, jedna osoba wygładza raklą powierzchnię naklejaną, wypychając na zewnątrz bąbelki powietrza, druga naciąga cały bryt, •podwijając, co chwilę papier podkładowy.
6. Kolejne bryty, (jeśli fototapeta składa się z kilku elementów) przyklejamy w ten sam sposób, pamiętając, ze fototapetę klei sie na zakładkę 2 cm. I tak bryt nr 1 kleimy od lewej, zaś lewa stronę brytu nr 2 naklejamy na zakładek na prawa stronę brytu nr 1 - oczywiście kontrolując, by wzór sie zgadzał. Następnie lewa stronę brytu nr 3 naklejamy na nakładkę na prawa stronę brytu nr 2, itd.

foto 1 - delikatnie odklejamy kawałeczek fototapety od papieru podkładowego foto 2 - następnie na całej jej szerokości odklejamy fototapetę na około 10 cm foto 3 - po odklejeniu trzeba odwinąć papier podkładowy i zagiąć foto 4 - przykładamy do ściany (wcześniej możemy zrobić delikatne linie brzegowe ołówkiem) i przyklejamy fototapetę. Jeśli uznamy, że nie jest naklejona prosto, bez problemu oklejamy i naklejamy jeszcze raz.
foto 5 i 6 - zwijamy papier podkładowy w rolkę i ściągamy go wolnym ruchem, zaś do drugiej ręki bierzemy raklę i ruchami "w prawo, w lewo" naklejamy fototapetę foto 7 i 8 - cały czas ruchami w prawo i w lewo - jednocześnie powoli ściągając od dołu papier podkładowy - naklejamy tapetę, aż dojdziemy do końca brytu
foto 9 - jeśli nasza fototapeta składa się z więcej niż jednego brytu, to kleimy kolejny na 2 cm zakładkę. Przykładamy nasz brut nr 2 do brytu nr 1 i spasowujemy wzór foto 10 - dla ułatwienia możemy sobie pomóc taśmą malarską i podkleić od góry i z boku, by ocenić czy jest spasowane równo foto 11 - postępujemy jak na zdjęciu 1, czyli delikatnie odklejmy fototapetę od góry foto 12 - potem na całej jej szerokości odklejamy fototapetę na około 10 cm
foto 13 - zwijamy papier podkładowy w rolkę i ściągamy go wolnym ruchem, zaś do drugiej ręki bierzemy raklę i ruchami "w prawo, w lewo" naklejamy fototapetę foto 14 i 15 - cały czas ruchami w prawo i w lewo - jednocześnie powoli ściągając od dołu papier podkładowy - naklejamy tapetę, aż dojdziemy do końca brytu foto 16 - a tak wygląda naklejona fototapeta ;-)

Stosowanie się do powyższej instrukcji powinno uchronić Państwa przed powstaniem pęcherzyków powietrza pod fototapetą, jeśli jednak jakieś się przydarzą, można je przekłuć bardzo ostrą igłą a następnie wygładzić raklą. Dobrze jest by brzegi fototapety delikatnie dogrzać np. suszarka, kierując cieple powietrze z odległości 20-30 cm na fototapetę.

Wyszukiwanie zaawansowane

Wyszukaj wg słowa:

Wyszukaj wg koloru:

Typ obrazu:
Wszystkie
Fotografie
Wektory
Ilustracje
Rodzaj zdjęcia:
Wszystkie
Poziome
Pionowe